Asortyment jest niedostępny
Mąka orkiszowa cechuje się kalorycznością zbliżoną do innych produktów z tej kategorii. 100g produktu dostarcza nieco ponad 300 kcal. Warto zwrócić uwagę, że prezentowana mąka orkiszowa 1850 pochodzi z surowców z pełnego przemiału i cechuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, porównywalną m.in. do płatków owsianych. W większości jest to frakcja nierozpuszczalna błonnika pokarmowego.
Badania naukowe wskazują również, że mąka orkiszowa pełnoziarnista charakteryzuje się wyższą zawartością białka niż mąki pełnoziarniste z pszenicy czy żyta. Co ciekawe, białko to charakteryzuje się wysoką przyswajalnością w porównaniu do np. mąki z pszenicy zwyczajnej. W mące orkiszowej można znaleźć także więcej tłuszczów zaliczanych do NNKT – niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wiele cennych soli mineralnych.
Mąka orkiszowa typ 1850 może stanowić substytut mąki pszennej w większości przepisów. Nadaje się do wypieków chleba i bułek. Doskonale nada się do przyrządzania pełnoziarnistych ciast i ciasteczek. Sprawdzi się również w przepisach na naleśniki, pierogi i gofry.
Kraj pochodzenia: UE i poza UE
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
od 7,02 zł / kg
Opakowanie: 20 kg · zakup od 140,40 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
21,60 zł / kg
Opakowanie: 5 kg · zakup od 108,00 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
9,18 zł / kg
Opakowanie: 25 kg · zakup od 229,50 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
od 12,33 zł / kg
Opakowanie: 10 kg · zakup od 123,25 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
10,73 zł / kg
Opakowanie: 20 kg · zakup od 214,65 zł
Polecamy
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
18,00 zł / kg
Opakowanie: 25 kg · zakup od 450,00 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
od 38,40 zł / kg
Opakowanie: 600 kg · zakup od 23 040,00 zł
Polecamy
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
5,80 zł / kg
Opakowanie: 25 kg · zakup od 145,00 zł
Polecamy
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
14,85 zł / kg
Opakowanie: 25 kg · zakup od 371,25 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
od 11,20 zł / kg
Opakowanie: 20 kg · zakup od 224,00 zł
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
od 37,67 zł / kg
Opakowanie: 10 kg · zakup od 376,65 zł
Polecamy
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
10,20 zł / kg
Opakowanie: 25 kg · zakup od 255,00 zł
Mąka orkiszowa typ 1850 pełnoziarnista
Rated 5.0/5
based on 1 customer reviews
Siemię lniane, ziarna słonecznika, pestki dyni / Mąka migdałowa, mąka kokosowa, mąka arachidowa prażona, migdał prażony mączka
Bakaliowo.pl
Mąka orkiszowa typ 1850 pełnoziarnista
0.00 PLN
dostępny