Płatki jęczmienne BIO

Płatki
Asortyment jest niedostępny

Popularność płatków jęczmiennych BIO powinna stale wzrastać ze względu na coraz większe zainteresowanie konsumentów żywnością wysokobłonnikową, która odgrywa znaczącą rolę w redukcji chorób dietozależnych. Wartość odżywcza płatków jęczmiennych zależy od ziarna, z którego one pochodzą. Jęczmień charakteryzuje się dużą zawartością błonnika pokarmowego obu frakcji oraz składników biologicznie aktywnych. Dodatkowo stanowi dobre źródło białka oraz (1,3)(1,4)-β-D glukanów. Zawartość białka w płatkach uwarunkowana jest wysokością temperatury stosowanej do obróbki termicznej tego produktu i wynosi ona około 18%. Należy podkreślić, że białka jęczmienia wykazują większą wartość odżywczą niż te pochodzące z kukurydzy lub pszenicy. Płatki charakteryzują się również dużym udziałem kwasów tłuszczowych nienasyconych oraz skrobi.

Płatki jęczmienne ekologiczne ze względu na znaczną zawartość błonnika pokarmowego wpływają na metabolizm węglowodanów. Opóźniają one opróżnianie żołądka, zmniejszają absorpcję glukozy w jelitach oraz spowalniają jej wchłanianie, dlatego obniżają poposiłkowe wyrzuty insuliny do krwi. Dodatkowo spowalniają proces trawienia treści posiłku w żołądku, przez co obniżają poziom glikemii po posiłku. Indeks glikemiczny płatków jęczmiennych wynosi 69.

Kraj pochodzenia: Niemcy

Produkt certfikowany ekologicznie

Polecamy również
 Bakaliowo.pl Płatki ziemniaczane
Rated 5.0/5 based on 2 customer reviews
od 14,04 zł / kg
 Bakaliowo.pl Płatki owsiane BIO
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 7,97 zł / kg
 Bakaliowo.pl Płatki owsiane
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
od 6,08 zł / kg
 Bakaliowo.pl Płatki pszenne BIO
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
6,71 zł / kg
 Bakaliowo.pl Płatki jaglane
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
11,88 zł / kg
 Bakaliowo.pl Skrobia ziemniaczana
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
4,49 zł / kg
Płatki jęczmienne BIO
Rated 5.0/5 based on 1 customer reviews
Siemię lniane, ziarna słonecznika, pestki dyni / Płatki

Bakaliowo.pl

Płatki jęczmienne BIO
0.00 PLN dostępny
 Bakaliowo.pl Płatki jęczmienne BIO
Nasze osiągnięcia

e-Gazele Biznesu 2016 e-Gazele Biznesu 2020 e-Gazele Biznesu 2022

Wyróżnienia od Euler Hermes
"Złoty Płatnik 2015"
"Złoty Płatnik 2016"
Złoty płatnik 2015 Złoty płatnik 2016 Eksport

Firma Logisoft - właściciel marki Bakaliowo - prowadzi nieprzerwanie działalność już 18 lat - od 14 sierpnia 2006 roku. Zaufało nam już 26105 firm. W ofercie posiadamy 505 produktów.

Plików cookie używamy do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Tutaj możesz dokonać szczegółowych ustawień lub cofnąć zgodę. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności .